Gaļas maļamās mašīna Mesko | Meat mincer | MS 4809 | White | 350 W | Middle size sieve; mince sieve; poppy sieve; plunger; sausage filler
- Pieejams:Ir noliktavā
- Preces kods:590293483384
- Piegāde
-
Ikmēneša maksājums: 0.00 EUR
45,00 €
Mesko | Meat mincer | MS 4809 | White | 350 W | Middle size sieve; mince sieve; poppy sieve; plunger; sausage filler
| Technical details | |
|---|---|
| Gross weight | 2.765 kg |
| Net weight | 1.825 kg |
| Disku skiats | 3 |
| Citas funkcijas | A solid device for those who wish to prepare home made sausages and ground meat. It is equipped with three cutting sieves (exchangeable): one to mince meat, the second for poppy seeds, the third one has the middle-sized holes. In the set a plunger and sausage filler are also included. The whole device is made of durable materials that are easy to be disassembled and cleaned. Apart from the forward mode it has a reverse function. Normally the device is rated at maximum 350W with the leverage power of 1500W. |
| Maksimālā jauda (bloķēts motors) | 1500 W |
| Reversēšana | Reversing function |
| Producer | Mesko |
| Konstrukcija | |
| Integrēts on/off slēdzis | Yes |
| Īpašības | |
| Produkta krāsa | White |
| Viegli tīrāms | Yes |
| Iepakojuma saturs | |
| Piederumi iekļauti komplektācijā | Middle size sieve; mince sieve; poppy sieve; plunger; sausage filler |
| Producer product name | MS 4809 |
| Producer product family | Meat mincer |
| Jauda | 350 W |
| Desu pildāmā caurule | Yes |
| Warranty | 24 mēnesis(i) |
| Package features | |
| Gross depth (mm) | 250 mm |
| Gross height (mm) | 220 mm |
| Gross width (mm) | 275 mm |
| Packing quantity | 4 pcs |
| Paper/Pasteboard | 919.00 g |
| Plastic (No PET) | 21.00 g |
| Tare weight (kg) | 0.94 kg |
| Volume (m3) | 0.015125 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| Ferrous metals | 140 g |
| Gross depth master carton | 237 mm |
| Gross width master carton | 565 mm |
| Gross height master carton | 520 mm |
| Net weight master carton | 11.06 kg |
| Tare weight master carton | 1.184 kg |
| Palette Qty | 96 pcs |
| WEEE tax | CL109:5:2017-04-01 |
Preces krāsa var atšķirties no attēlā redzamās. Produkta apraksts ir vispārīgs, tajā ne vienmēr ir minētas visas produkta īpašības.
Līdzīgas preces

